Sağlık Bakanlığı Personeli Alt Bölge Tayini Nasıl Yapılır? Dilekçe Örnekleri

Bu haber SaglikPersonelininSesi.Com tarafından 26 Nisan 2014, Cumartesi 02:46:51 eklenmiş ve 437208 defa okunmuştur.
Sağlık çalışanları dönem tayinlerini beklemeden Üst hizmet bölgelerinden istedikleri alt hizmet bölgelerine PDC (Personel Dağılım Cetveli) uygun olması durumunda atanmaları mümkün olabilmektedir. Üst hizmet bölgelerinden alt hizmet bölgelerine atanmak için kurumunuza dilekçe vermeniz yeterlidir.


Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!

Bilindiği üzere sağlık personelleri her üç ayda bir yayınlanan Alt Bölge Hizmet Grupları Tablosunda yer alan illere göre yılda bir sefer alt bölge tayinine başvurabilmekte. Ancak bu tablo çoğu zaman yanlış yorumlanarak yanlış tercihler yapılmakta. Bu sebepten sizlere kısa bir bilgilendirme yapmak istedik. 

 

MADDE 6“ (1) İller 6 hizmet bölgesine ayrılır. Genel Yönetmelikle hizmet bölgelerinde yapılacak değişiklikler bu Yönetmeliğe aynen yansıtılır.”

MADDE 7 “ (1) PDC doluluk oranına göre iller, her unvan ve branşta en yüksekten en düşüğe doğru A, B, C ve D olarak dört hizmet grubuna ayrılır. Doluluk oranı en yüksek ilk 20 il A, ikinci 20 il B, üçüncü 20 il C ve diğer iller ise D hizmet grubu olarak belirlenir. PDC çalışmaları sonucu unvan ve branşlara göre personelin illere dağılım sayısını gösteren il dağılım cetveli ve bu personelin il içi birimlere dağılım sayısını gösteren il içi dağılım cetveli Bakanlık ve bağlı kuruluşların internet sitelerinde duyurulur.

 

Sağlık Bakanlığı Bağlı Kuruluşlar Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 26 Mart 2013 tarihli, Resmî Gazetede yayınlanan yönetmelik gereği sağlık personelinin alt bölge tayinleri bu şekilde yapılmaktadır.

 

Üst hizmet bölgelerinden alt hizmet bölgelerine ve bölge içi atama

(1) İlgililerin talebi hâlinde aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere; D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere PDC’nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir.

 

(2) Kendi unvan ve branşında A hizmet grubunda olmak şartıyla Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde görev yapan personelin naklen atanmak istedikleri yerin doluluk oranı bulundukları yerden daha düşük olması kaydıyla A hizmet grubu illere atamaları PDC ve kadro durumunun uygun olması hâllerinde her zaman yapılabilir.

 

(3) Personelin talebi hâlinde, il merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere PDC ve kadronun uygun olması hâllerinde atama dönemine bağlı kalmaksızın atama yapılabilir.

 

(4) Ancak tabip ve uzman tabipler; ilçe, belde ve köylerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet bölgesinde bulunan il merkezlerine atanamaz.

 

(5) 20 nci madde ile 21 inci maddenin üçüncü, altıncı ve yedinci fıkraları kapsamında atanan personel, talebi halinde bir defaya mahsus olmak üzere eski görev yerine veya eski görev yeri esas alınarak, bu maddenin birinci fıkrası hükümlerine göre atanabilir.

 

 

TABLO ÜZERİNDE İNCELELEYECEK OLURSAK

1.Bölgenin B Grubu illerinden birinde hizmet gören bir ATT 1.Bölgenin C ve D Grubu illerine ve 2.Bölgenin B,C ve D Grubu illerine alt bölge tayini isteyebilir.  Ancak 1.Bölgenin A Grubuna ve 2.Bölgenin B Grubuna alt bölge tayini isteyemez. Yani tabloda görülen kırmızı çizgilere gidebilir ancak sarı çizgilere gidemez. Ayrıca kendi grubu içerisindeki illeri de isteyemez.  Örneğin kişi 1.Bölgenin B Grubunda yer olan İzmir ilinde görev yapıyorsa aynı grupta yer alan Ankara ve Bursa ilini tercih edemez. Diğer sorularınızı alt tarafta yorum kısmında bize iletebilirsiniz.

Hangi Bölge ve Grupta Olduğunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız

İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna dilekçe İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Kamu Hastaneleri Kurumuna dilekçe İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
ETİKETLER : Bölge ve Grubu alt bölge tayini sağlık personeli alt bölge tayini personel sağlık Dilekçe Örnekleri alt hizmet bölgelerine atanmak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
tayin
sümeyra 2015-02-20 22:16:16
üst bölgeden alt bölgeye ayin istedik diyelim. isteğimizde kabul edildi yani tayin isteğimiz kabul edildi. sonra vazgeçme hakkımız var mı?
alt bölge
nur 2015-02-11 10:10:26
halk sağlığından kamu hastanelerine alt bölge tayini isteyebiliyor muyuz?
Mobil
Mehmet çınar 2015-01-14 20:15:51
1 bölgenin D grubundan 5. Bölgenin C grubuna gitme ihtimali nedir
Mobil
Ayşegül 2015-01-03 22:39:36
6 D grubunda olan adam kendi şehrinin altındaki şehirlere tercih verebiliyor mu?
alt bölge
dilek 2015-01-02 21:33:01
alt bölgeye kapalı olan iller hangileri
soru
ayşe 2014-12-11 13:47:34
1. bölge C grubunda çalışan bir hemşire 3. bölge A grubundaki bir ile tayin olabilir mi? Yanıtlarsanız çok sevinirim.
atamalar
yaşar 2014-12-08 10:19:44
3 yıldır manisa ili selendi devlet hastanesinde sağlık memuru olarak görev yapıyorum.bakanlık sağlık memurlarını unuttu artık yeter aynı yerde görev yapmak istemiyorum ve burdA siyasetin daniskası oluyor bilhassa sendikalaşma canımı sıkıyor tayinim için istediğim bölge alt bölge olmuyor sağlık memurları insan değilmi sayın bakana sesleniyorum lütfen bizide görün hep hemşire att değil bakanlık personelleri
bilgi
dilek küpçü 2014-11-12 02:12:01
1 yıl önce van dan es durumu ıle ankara ya geldım khk da att yım alt bölge tayını isteyeblırmiyim. şarları nelerdır
Mobil
esra 2014-10-19 05:48:59
Erzurumda bir ay önce işe başladım bir köye ebe olarak alt bölge tayini isteyebilir miyim bide tercih hakkım oluyor mu yoksa kendileri mi atıyor 657 liyim
alt bölge tahin durumu için
şenay 2014-10-13 05:22:42
duygusal sömürü yapmak istemiyorum ama annem yaşlı taniyonu bir rahatsınzlığı var dokuz yıldır çalıyorum bir türlü tahinim malatya çıkmıyor
Toplam 45 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer PersonelSağlık haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
- -
İl ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleşmeli mi?
EVET
HAYIR
KESİNLİKLE BİRLEŞMELİ
FİKRİM YOK
Personel Sağlık Haber | PersonelSaglik | Sağlık Personelinin Sesi Haber Platformu
© Copyright 2009 - 2014 Personel Sağlık Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.
PERSONEL
Türk Sağlık-sen
Sağlık Personeli
Personel Sağlık
SAĞLIK
THSK
TKHK
Sağlık-sen
SİYASET
Memurlar
Sağlık Bakanlığı
Mehmet Müezzinoğlu
KURUMSAL
Reklam
Kadromuz
Haber Gönder
LİNKLER
My Memur.Com
Memurdan Al Sat
Personel Sağlık TR
Yandex.Metrica